ГоловнаНовини23.06.2022, 13:27

Щодо сплати щорічних ліцензійних платежів під час дії воєнного стану

В умовах війни, кожна сплата на користь держави є значним внеском у спільній боротьбі з військовою агресією росії, свідченням незламної стійкості нашої економіки, основою якої, перш за все, є бізнес та його рішуча підтримка.

Від початку введення воєнного стану до КРАІЛ надходили повідомлення від організаторів азартних ігор щодо настання форс-мажорних обставин, що унеможливлює належне та своєчасне виконання обовʼязків встановлених законом, зокрема, щодо своєчасності проведення ліцензійних платежів.

Виходячи з загальних приписів цивільного законодавства особа, яка порушила зобов’язання, звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання, якщо вона доведе, що це порушення сталося внаслідок випадку або непереборної сили.

Таким чином, тимчасове відстрочення виконання зобовʼязання є обгрунтованим за умови, що таке невиконання сталося саме внаслідок непереборної сили.

Разом з тим, звільнення від відповідальності за порушення зобов’язання внаслідок форс-мажорних обставин, не звільняє від виконання самого зобов’язання. Зі спливом обставин форс-мажору, зобовʼязання підлягають належному та повному виконанню на загальних підставах.

Відповідно до вимог Закону, несплата або прострочення здійснення плати за ліцензію понад два місяці є підставою для анулювання ліцензії.

КРАІЛ, керуючись принципом верховенства права, враховуючи ситуацію, що склалась на ринку азартних ігор в умовах воєнного стану, не розглядає питання щодо притягнення до відповідальності за порушення встановлених законом строків сплати за ліцензії.  

На жаль, війна триває, орієнтовні строки завершення форс-мажорних обставин передбачити неможливо, але і в таких умовах, працює держава, працює бізнес.

Позитивним показником є відновлення роботи бізнесу. Так, деякі організатори азартних ігор поступово відновлюють свою діяльність, зокрема, шляхом релокації бізнесу у західні регіони, де відкриваються нові гральні заклади. Онлайн сегмент продовжував працювати навіть в умовах війни.

Отже ринок азартних ігор працює, забезпечує робочі місця, надходження до бюджету у вигляді сплати податків, зборів та ліцензійних платежів.

І це надзвичайно важливо, оскільки кожне надходження до бюджету є великим кроком до нашої перемоги.

Звертаємо увагу, що сплата щорічних ліцензійних платежів в умовах обставин форс-мажору, навіть із простроченням встановлених Законом строків, поступова сплата окремих ліцензій або проведення часткової оплати у свою чергу зменшує фінансове навантаження на ліцензіатів у післявоєнний період.

Тож, вчергове, нагадуємо положення Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», що, зокрема, регулює порядок проведення оплати за ліцензії у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор.

▪ Згідно з частинами четвертою та шостою статті 49 Закону щорічна плата за ліцензію на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор, а також за ліцензії на гральний автомат, гральний стіл, букмекерський пункт за кожен рік дії ліцензії сплачується не пізніше, ніж за тридцять днів до початку кожного наступного року дії ліцензії.

▪ Розмір плати за ліцензію відповідно до частини сьомої статті 49 Закону визначається розміром мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня року, в якому приймається рішення про видачу ліцензії, та сплачується щорічно рівними частинами. 

☑З інформацією про казначейські рахунки щодо сплати за ліцензії на здійснення діяльності у сфері організації і проведення азартних ігор можна ознайомитися на сайті КРАІЛ у розділі «Послуги»/«Казначейські рахунки, щодо сплати за ліцензії на здійснення діяльності у сфері організації і проведення азартних ігор».  

❗Звертаємо увагу, що в призначенні платежу необхідно обов’язково зазначати номер та дату рішення КРАІЛ, на підставі якого видана ліцензія у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор. 

Пам’ятаймо, що поповнюючи державний бюджет, організатори азартних ігор не лише виконують свої зобов’язання, що випливають з закону, а й підтримують ЗСУ та наближають нашу перемогу!

Коли ми разом і для держави – ми сильніші!

#всебудеУкраїна

×
Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...