ГоловнаПро насМісія, цілі та принципи

Місія, цілі та принципи

Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей — центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує державне регулювання діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

Діяльність КРАІЛ спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України.

Основні завдання КРАІЛ: реалізація державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор, реалізація державної політики в лотерейній сфері, здійснення державного нагляду (контролю) за ринком азартних ігор, а також у лотерейній сфері*.

Діяльність КРАІЛ здійснюється згідно з законами України, зокрема:

 • Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі – Закон) — спеціальний (базовий) закон у регулюванні суспільних відносин у сфері організації та проведення азартних ігор;
 • Закону України «Про державні лотереї в Україні», що встановлює основні засади державного регулювання лотерейної сфери в Україні з метою створення сприятливих умов для розвитку лотерейного ринку виходячи із принципів державної монополії на випуск і проведення лотерей, забезпечення потреб державного бюджету, прав і законних інтересів громадян.

*Визначені відповідно до Положення про Комісію з регулювання азартних ігор та лотерей, яке було затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 року № 891.

Відповідно до Закону, принципами державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор є:

 • захист прав, законних інтересів, життя та здоров’я громадян;
 • забезпечення дотримання однакових для всіх гравців умов азартної гри;
 • забезпечення принципу відповідальної гри;
 • забезпечення дотримання принципів прозорості, стабільності, відкритості, рівності, справедливості та об’єктивності під час проведення азартних ігор;
 • унеможливлення зовнішнього впливу на результати азартних ігор;
 • підтримка розвитку економіки України, соціальної та культурної сфери, підтримка та розвиток спорту, медицини, освіти та науки в Україні за рахунок надходжень від проведення азартних ігор в Україні;
 • заборона протиправного впливу на проведення спортивних подій та їх результати;
 • захищеність персональних даних;
 • боротьба з ігровою залежністю (лудоманією).

Місія КРАІЛ: створення та розвиток сприятливих умов для легалізації у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей, спрямованих на зміцнення системної стабільності економіки держави і стимулювання інвестицій, забезпечення захисту прав громадян, а також інтеграція у світовий простір без загроз безпеці та національним інтересам України.

Цілі КРАІЛ:

Ціль 1: Забезпечення державного регулювання та нагляду (контролю) у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

Ціль 2: Створення сприятливих умов для формування та розвитку ринку ігор та лотерейного ринку.

Ціль 3: Захист прав, законних інтересів, життя та здоров'я громадян.

Ціль 4: Розбудова інституційної спроможності КРАІЛ для забезпечення здійснення повноважень у сфері організації та проведення азартних ігор та лотерей.

 

 

 

 

 

 

 

×
Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...