ГоловнаНовини09.07.2021, 08:51

Запроваджено функціонування Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх

Метою державної політики у сфері організації та проведення азартних ігор, відповідно до Закону України від 14.07.2020 № 768-IX «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор» (далі – Закон), є створення умов для зниження соціальних ризиків, пов’язаних з організацією та проведенням азартних ігор, та забезпечення дотримання організаторами азартних ігор вимог законодавства, зокрема, і щодо боротьби з ігровою залежністю (лудоманією).

Відповідно до частини першої статті 5 Закону КРАІЛ формує та веде Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх (далі – Реєстр).

Частиною третьою статті 5 Закону передбачено, що дані Реєстру є інформацією з обмеженим доступом. Доступ до такої інформації надається виключно КРАІЛ та організаторам азартних ігор для виконання покладених на них цим Законом обов’язків.

Рішенням КРАІЛ від 22.04.2021 № 167, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 03.06.2021 за № 746/36368, затверджено Порядок формування і ведення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

З 15.06.2021 рішенням КРАІЛ від 11.06.2021 № 359 запроваджено дослідну експлуатацію Реєстру та проведено навчання із уповноваженими особами організаторів азартних ігор щодо користування Реєстром.

Уповноважені особи організаторів азартних ігор відповідно до законодавства мають право вносити до Реєстру відомості про осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

 Відповідно до частин шостої та сьомої статті 16 Закону обмеження участі особи в азартних іграх шляхом внесення до Реєстру здійснюється:

1) самостійно за заявою особи шляхом особистого подання організатору азартних ігор або КРАІЛ письмової заяви (заяви про самообмеження) з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу;

2) КРАІЛ за обґрунтованою заявою членів сім’ї першого ступеня споріднення або законних представників (заяви про обмеження) на строк до шести місяців у порядку, визначеному цією статтею;

3) за рішенням суду.

Фізична особа може самостійно обмежити себе у відвідуваннях гральних закладів та в участі в азартних іграх на строк від шести місяців до трьох років шляхом особистого подання організатору азартних ігор або КРАІЛ письмової заяви (заяви про самообмеження) з одночасним пред’явленням документа, що посвідчує особу.

Заява може бути подана в письмовій або електронній формі з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги».

Бланки заяви про самообмеження розміщуються в доступному для гравців та відвідувачів місці у кожному гральному закладі, а також розміщені на вебсайті КРАІЛ за посиланням.

Відповідно до частини дев’ятої статті 16 Закону подання заяви будь-якому організатору азартних ігор або КРАІЛ розглядається як подання заяви всім організаторам азартних ігор на території України, які отримали відповідні ліцензії.

Крім того, наголошуємо, що відповідно до пункту 17 частини першої статті 15 Закону у своїй діяльності організатор азартних ігор зобов’язаний вживати заходів для недопущення до гральних закладів та до участі в азартних іграх осіб, які не досягли 21-річного віку та осіб, стосовно яких наявні обмеження згідно із цим Законом.

×
Помилка...
Некоректний ввод...
Невірний захісний код...